elementy dachu kopertowego

Dorota Lisik

Akcesoria dachowe w strefie kalenicy

Akcesoria dachowe w strefie kalenicy

Kalenica to najwyższa linia, utworzona w miejscu przecięcia się dwóch przeciwległych połaci dachowych. To miejsce należy bardzo dobrze zabezpieczyć przed przeciekaniem. Dlatego montuje się kilka różnych akcesoriów, które zapewniają także właściwą wentylację warstw dachu.

Co jest potrzebne do pokrycia dachu oprócz dachówek podstawowych?

Wątpliwości, które często pojawiają się przed zakupem pokrycia dachowego, można streścić w jednym pytaniu: Co będzie potrzebne poza dachówkami?

Włoska willa we Wrocławiu

Właścicielom zależało, żeby ich dom był na lata - elegancki i ponadczasowy, klasyczny, a jednocześnie nowoczesny. Ta piękna willa, inspirowana architekturą włoską, to efekt ich oczekiwań i wyobrażeń.

Przebudowa z konieczności

Przebudowa z konieczności

podtrzymywanie kopertowego dachu. Architekci dołożyli starań, by tworzyły one jednocześnie - w tym wysokim na 7 m wnętrzu - atrakcyjny element dekoracyjny. Stąd między innymi pomysł na zastąpienie tradycyjnych łączników czarnymi metalowymi elementami, wycinanymi z blachy i skręcanymi na widoczne śruby. Te

Przepis na dobre lukarny

Przepis na dobre lukarny

jest dwoma połaciami schodzącymi się w kalenicy. W miejscu połączenia połaci lukarny i dachu domu tworzą się kosze.Trójspadowa. Ten rodzaj lukarny jest przykryty dachem z trzema połaciami, które zbiegają się w miejscu styku z połacią dachu (wygląda jak połowa dachu kopertowego) lub mają swoją