firanki na okna dachowe

Tekst: architekt Iwona Mere, red. Agnieszka Cal-Hubska

Poddasze dobrze oświetlone

Poddasze dobrze oświetlone

Sposobów na doświetlenie poddasza jest wiele. Najprostsze rozwiązanie to okna w ścianach szczytowych. Pomieszczenia, które nie przylegają do szczytów, można oświetlić lukarnami lub oknami połaciowymi. Te pierwsze są kosztowniejsze i trudniejsze do wykonania niż drugie, a przy tym mniej skutecznie oświetlają wnętrza.

Domowa instalacja alarmowa

Okablowanie instalacji alarmowej powinno się wykonać razem z instalacją elektryczną. Nie warto tego odkładać na później - im wcześniej zostanie wykonany system alarmowy, tym szybciej dom będzie bezpieczny.

Dom na słońce i niepogodę

O domu warto rozmawiać jak najwcześniej, nawet wtedy, gdy marzenia o nim są jeszcze całkiem mgliste. To najlepszy czas na dyskusje, wzajemne przekonywanie się i ewentualne zmiany decyzji. A potem... będzie już tylko radość, że wszystko się udało.

Architektoniczne sposoby na oszczędny dom

Architektoniczne sposoby na oszczędny dom

wpływ ma dobre dostosowanie domu do indywidualnych potrzeb właścicieli. Po co komu wielkie przeszklenia, skoro domownicy nie lubią "czuć się na widoku" i zaraz szczelnie zasłonią kosztowne panoramiczne okna firankami, zasłonami czy roletami, za które też przecież trzeba zapłacić? Po co otwarte

Numer 2/2010

Numer 2/2010

NOWOŚCI Brama w nowym wariancie, nawiewniki do okien, kotły na drewno lub pelety, farba na ściany i sufity, uszczelniacz kominkowy, domowa segregacja śmieci. WIZYTY Dom z wnętrzem Tak jak nauczał pan Rousseau - Ten dom powstał, by wychować w nim dzieci - w spokoju wsi, wśród zżytej, nieanonimowej