kamień dekoracyjny na klatce schodowej

sprawdź też:

kamień

tekst: architekt Iwona Mere

Wysokie wnętrza, czyli wady i zalety połączeń między kondygnacjami

Wysokie wnętrza, czyli wady i zalety połączeń między kondygnacjami

Domowe pomieszczenia można łączyć nie tylko w poziomie, ale również w pionie, wykorzystując do tego celu takie rozwiązania architektoniczne, jak wnętrza o podwójnej wysokości, antresole, czy otwarte klatki schodowe..

Dom nad Wartą

Poprawili sobie komfort życia, przenosząc się z bloku do własnego domu, a za oknami wciąż mają malowniczy widok na dolinę Warty.

Bezpieczne i wygodne schody

Wchodząc po schodach, zużywa się aż siedem razy więcej energii niż idąc po płaskim terenie. Nic więc dziwnego, że bieganie po schodach jest uważane za wyczerpujące ćwiczenie fizyczne - niektórzy sportowcy uprawiają je zamiast joggingu. Jednak we własnym domu nawet wielokrotne chodzenie po schodach nie powinno być uciążliwe, dlatego schody muszą być wygodne.

Miejsce na samochód

Miejsce na samochód

rozprowadzenie instalacji grzewczej. Niestety, raczej trudno z niego korzystać - najczęściej zjazd jest zbyt stromy, co szczególnie daje się we znaki zimą i jesienią. Garaż w domu wymaga też wewnętrznej klatki schodowej, inaczej do garażu trzeba by schodzić po schodkach na pochylni, co jest bardzo niewygodne

Westybul

formę korytarza, holu, a w budowlach publicznych był bardziej rozbudowany, ozdobny i dekoracyjny. W pałacach nowożytnych od 2. połowy XVI do XVIII w. nazwą westybul określano przedsionek reprezentacyjny lub przy apartamentach. Dzisiaj jest to przejście w budynkach publicznych (np. teatr, filharmonia

Ratusz w Chorzowie

Ratusz w Chorzowie – budynek wybudowany w latach 1874-1876 w stylu historycznym z elementami neorenesansowymi i manierystycznymi. W latach 1927-1929 budynek został poddany przebudowie i rozbudowie. Z pierwotnego założenia zachowały się tylko witraże górnika i hutnika znajdujące się w klatce

Ratusz we Wrześni

i Gminy Września. Nad wejściem do budynku, na kartuszu, umieszczony jest herb Wrześni. Na klatce schodowej i w sali Rady Miejskiej znajdują się witraże.

Władisław Listjew

programu publicystycznego "Wzglad". Zginął w zamachu zastrzelony przez nieznanego sprawcę na klatce schodowej swojego domu.

Andrzej First

Andrzej First (ur. 23 sierpnia 1968, zm. 23 listopada 1996 w Krakowie) – polski kick-boxer, mistrz polski w kick-boxingu, trener kadry narodowej juniorów. Rano 23 listopada 1996 został napadnięty na klatce schodowej bloku przy ul. Stachiewicza w Krakowie. W wyniku tego doznał obrażeń nogi

Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.
Zasady zachowania poufności. O Wikipedii. Korzystasz z Wikipedii tylko na własną odpowiedzialność. Materiał pochodzący z Wikipedii został zmodyfikowany poprzez ograniczenie liczby przypisów. Wikipedia® is a registered tradmark of the Wikimedia Foundation.