nowoczesne klatki schodowe galeria

stylizacja Agnieszka Tepli, tekst Joanna Skirlińska

Mieszkanie miłośniczki vintage

Mieszkanie miłośniczki vintage

Miłośniczka winyli, polskiego jazzu i plakatów filmowych adoptuje kalekie meble, lampom z przeszłością proponuje nowe życie, a nieciekawe na pozór przedmioty poddaje lekkiej metamorfozie.

Szczecin łapie kurs. Co warto zobaczyć?

Gwiaździste place jak w Paryżu, platany jak w Tuluzie. Sąsiedztwo Berlina nadaje ton, ale portowcy mają swój własny miejski styl. Blisko wody i natury. Blisko kultury i sztuki. Trasa Berlin - Szczecin - Warszawa nabiera znaczenia.

Przebudowa i remont starego domu: przykłady udanych realizacji

Remont i przebudowa starego domu to prawdziwe wyzwanie. Może oznaczać wyższe koszty niż te związane z konstrukcją i wykończeniem nowego budynku. Bywa również, że zajmuje więcej czasu. Prezentujemy historie inwestorów, którzy zobaczyli potencjał w starych domach i nie przestraszyli się kłopotów.

Bezpieczne i wygodne schody

biegach schodów dwubiegowych powrotnych powinna być jednakowa. Między biegami takich schodów często zostawia się wolną przestrzeń (duszę) o szerokości co najmniej 10 cm. Jeśli obok spocznika znajdują się drzwi otwierane w kierunku klatki schodowej, trzeba zaprojektować go odpowiednio dłuższy (otwarte