peszel

Tekst Stefan Żuchowski

Cyrkulacja ciepłej wody użytkowej

Cyrkulacja ciepłej wody użytkowej

Jeśli chcemy mieć ciepłą wodę zaraz po odkręceniu kranu, powinniśmy zamontować cyrkulację. Pamiętajmy jednak, że taka wygoda kosztuje.

Grzejniki w podłogowe

W nowoczesnych domach często pojawiają się wielkie przeszklenia sięgające aż do podłogi. To efektowne rozwiązanie może jednak przysparzać kłopotów z właściwym ogrzewaniem, na szczęście grzejniki kanałowe są na to lekarstwem.

Rury - pamiętaj o miejscu na rury

Żeby nie robić dodatkowych wykopów i nie kuć dziur w fundamentach, warto zawczasu przygotować w nich przejścia wszystkich instalacji.

Jak podłączyć grzejniki

Jak podłączyć grzejniki

przecięciem. Tuleja powinna być zakładana na peszel lub otulinę z pianki.Próba szczelności. Po zamontowaniu rur, jeszcze przed wylaniem jastrychu, rury należy poddać próbie szczelności. Po próbie nie należy rur opróżniać z wody. Zaleca się, aby w czasie wylewania jastrychu w rurach panowało ciśnienie min. 3

Ogrzewanie podłogowe - którędy z rurami?

Ogrzewanie podłogowe - którędy z rurami?

krótszych wystarczy prowadzenie rur w osłonach izolacji termicznej, rurach osłonowych typu peszel.

Peszel

Peszel – plastikowa karbowana rura osłonowa na kable teletechniczne: elektryczne, telefoniczne, światłowody lub rury sanitarne (wodociągowe, centralnego ogrzewania, kanalizacyjne, itp.). Karby umożliwiają łatwiejsze tworzenie łuków i jednocześnie pozytywnie wpływają na trwałość mechaniczną

Marcin Świerczyński (muzyk)

roku Świerczyński objął funkcję basisty i wokalisty w nowo powstałym zespole - Ogotay. W składzie zespołu znaleźli się ponadto gitarzyści Artur "Gufi" Piotrowski z formacji Mess Age i Andrzej "Pieczar" Peszel - członek Fulcrum oraz perkusista Szymon "Simon" Andryszczak znany z występów w kwartecie Pandemonium

Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.
Zasady zachowania poufności. O Wikipedii. Korzystasz z Wikipedii tylko na własną odpowiedzialność. Materiał pochodzący z Wikipedii został zmodyfikowany poprzez ograniczenie liczby przypisów. Wikipedia® is a registered tradmark of the Wikimedia Foundation.

peszel

Peszel - karbowana rura osłonowa na kable teletechniczne: elektryczne, telefoniczne, światłowody lub rury sanitarne (wodociągowe, centralnego ogrzewania, kanalizacyjne, itp.). Karby umożliwiają łatwiejsze tworzenie łuków i jednocześnie pozytywnie wpływają na trwałość mechaniczną osłony.
Peszel umożliwia fizyczny rozdział kabli np. w szachtach teletechnicznych. Peszel można również układać w

więcej o peszel na pl.wikipedia.org

Zdjęcia - peszel